VeGa 1101 LUX

TOP 38 v kategorii Sněhové frézy

VeGa 1101 LUX

Popis VeGA 1101 LUX   Typ frézy: Dvoustupňová - pásová Motor: 11 PS, 4-takt OHV VeGA Výkon motoru: 8,1 kW/11 HP Šířka záběru: 700 mm Výška bunkru: 545 mm Maximální pracovní...
50 819 Kč

• Konstrukce šasi: Kov
    • Průměr turbíny: 300 mm

Startování:

1zákazník doporučuje produkt

Neměl jsem tuto, ale napohled stejnou Snow-pro. Po hodině používání zastavil pojezd. Po nákupu Husqvarny jsem pochopil.
      Talíř variátoru fungoval na stejném principu, ale byl hladký. U číny měl stopu od soustruhu, která púsobila jako obráběcí nástroj na gumu variátoru a za chvíli se sjela. Neměl přítlak přes pružinu jako H (musí se pořád seřizovat, nezajistí se konstantní přítlak), neměl oddělený talíř jako H (současně se vyklání řemenice a pucuje řemen), nebyl vyroben z odpovídajícího materiálu - blátoocel, neměl táhlo ale bovden(zamrzne-zarezne). A takhle to je i u dalšího, tohle byl jen variátor. Motor tu hoďku běžel bezchybně.
      Za těch cca 25tis.to byla nejdražší fréza. Husqvarna má za 1,5 sezony 60mth naběháno a zatim OK. Je lehčí slabší a udělá hodně práce, často i zhutnělý tvrdý sníh ze střechy.
      Naštěstí se mi Čínu podařilo v termínu vrátit, (stálo mě to asi 2tis.) a nedostal jsem se do nekonečného soukolí oprav o což usiloval dodavatel.Kdyby vydržela jen 14dní, už by to bylo v pytli. Házel bych sníh lopatou a jezdil do servisu.
      Čínskou frézu bych už nechtěl snad ani zadarmo, práce mám dost.
      A ještě k výkonu, někdo udává na maximu a někdo na přednastavených otáčkách - pracovních. Tady jsem se dočetl že si někdo neumí představit že by měl 6kw, ta moje H261 má jen asi 4,5kw a udělá určitě víc práce. Navíc, při představě jak je vyřešený zbytek stroje by mohla vydržet slabší čínská fréza spíš, než s velkým výkonem.

• Výkon motoru
      • Robusní provedení
      • Přístup dovozce k dodávce náhradních dílů
      • Pásový pohon v nespevněném a kopcovitém terénu
      • Přístup sněhu k regulaci plynu a následné zamrznutí a zablokování regulace
      • Použito slabé dynamo nebo moc výkonná žárovka
      • Nízká světlost stroje mezi pásy
      • Původní střižné šrouby nejsou stejné jako ty co tam patří
      • Nekompletnost dodávky-nevhodné místo nákupu (parkoviště u pumpy)

Potřeboval jsem pořádnou frézu za rozumné peníze, proto jsem zvolil tento typ. Kupoval jsem ji přes E-shop s tím že jsem si pro ni jel do Šumperku. Transakce probíhala na parkovišti u pumpy a prodejce uznal, že první kus co přivezl není OK, tak zajel pro druhý, který jsem pak koupil. Frézu používám na horách, konkrétně na Slovensku u Čadce. Stává se, že ráno vstanu a jdu odhazovat 50 i více cm sněhu na nezpevněné a nakloněné ploše 100m2+ (naštěstí to není často). Při kompletaci nebyli všechny díly přiloženy, musel jsem improvizovat a po cca roce jsem se dostal k partlistu a doobjednal chybějící, za které jsem samozřejmě zaplatil. První rok naprostá spokojenost, síla motoru jde cítit hlavně u mokrého sněhu. Nevýhodou je nízká světlost, která způsobí v nezpevněném terénu, že zůstane stát a sedí na břiše a člověk ji musí pomoct. Ucpávání komínu se taky projevuje, ale to je spíš vlastnost než vada. Děje se to hlavně když je sníh mokrý a postupuje se rychle. Po roce mi odešel akumulátor, ale to je opět vlastnost, protože jsem se o něj přes léto nestaral. Nedostatek vidím v otevřené regulaci plynu, který po napadání sněhu zamrzné a přestane regulovat. Řešením je doplnit kryt, aby tam sníh nepadal. Při používání světla bez zapnutých vyhřívaných rukojetí se asi po třech hodinách vybije akumulátor, že nejde nastartovat-je použita žárovka s velkým výkonem. Vyhřívání u rukojetí jsem nikdy nepoužil. Po roce provozu se mi rozpadla převodovka u šněku když jsem nasál cca 5cm kámen při odhazování sněhu na cestě. Tehdy jsem se dostal k part listu od dovozce, objednal jse poškozené díly a sám provedl opravu. Zjistil jsem, že původní střižné šrouby byly částečně tvrzené a bez drážky, která snižuje hodnotu momentu pro ustřižení narozdíl od dodaných šroubů. To byla příčina rozpadnutí převodovky. Nyní požívám jako náhradu mosazné M8 a cca 1ks měním při jednom odhazování. Poslední závada která se mi projevila před pár dny bylo utržení-prodření ovládacího lanka nebo spíš drátu na pojezd. Je to po třech letech provozu. Zkusil jsem tam nouzově dát nerezové lanko místo drátu jestli to vydrží dýl a díl poptal. Při obou větších opravách jsem konstatoval, že byť se jedná o produkt vyrobený v Číně, je zpracován robusně a tak jak jsem zvyklí u českkých nebo německých výrobků. Neměl jsem možnost používat jinou frézu, ale osobně bych ji doporučil do středně těžkých podmínek.

• 11HP motor, pásy, startér, výbava.
      • Často se udává že má vyhřívané rukojeti-nemá. Jednička by mohla být pomalejší k vůli námeti. Mokrý sníh často ucpe komín.

Koupil jsem frézu na internetu. S tím že jí zkomletují, seřídí a přivezou. Jako asi všude samozřejmě neseřídí. Smluvní servisáci když uvidí "frézu z internetu", tak Vás pošlou do háje s tím že to měli seřídit v int. obchodě kde jsem to koupil. Strávil jsem hodně času nervováním a sháněnim servisáka kerý by byl ochoten seřídit frézu. Naštěstí se podařilo. Na to že se jedná o Čínský výrobek tak po několika hodinách zatím spokojenost. Pokud máte v okolí domu nezpevněnou plochu a 50cm námetě tak je dobrá. Nedokážu si představit že bych měl frézu o výkonu cca 6 HP.

• výkon
      • ovládání vzhledem k váze
      • pásy
      • zpracování není 100%

Dobrá frezá do kopcovitého terénu