Jako přihlášený uživatel máte možnost nastavit si zobrazení Heureky.

Zobrazit původní Heureku

MTD Optima ME 66 T

TOP 22 v kategorii Sněhové frézy

Produkty vybíráme automaticky podle recenzí uživatelů, zájmu o produkt a prodejů.

MTD Optima ME 66 T

100 %
Technické parametry Aretace chodu šneku ano Balanční systém ano Elektrostartér ano Hmotnost 110 kg Kola/vzorek pás s ostruhami Max. pracovní výkon 6,4 kW/8,7 HP Motor...
50 350 Kč
Doprava zdarma, Více než měsíc
Doporučená nabídka Českázahrada.cz
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (4)

Do měsíce  1 variantaZdarma84 % • 702 recenzíDalší informace
Do 3 dnů  1 variantaZdarma100 % • 2 922 recenzíDalší informace
Info v obchodu  1 variantaZdarma96 % • 687 recenzíDalší informace
Info v obchodu  1 variantaZdarmaDárek100 % • 433 recenzíDalší informace

Popis produktu

Technické parametry Aretace chodu šneku ano Balanční systém ano Elektrostartér ano Hmotnost 110 kg Kola/vzorek pás s ostruhami Max. pracovní výkon 6,4 kW/8,7 HP Motor...

Parametry produktu

Výrobce
Typ frézy
dvoustupňové
Power steering
ano
Elektrostart
ano
Šířka záběru
66 cm
Výška bunkru
53 cm
Vyhřívání rukojeti
ne
Objem nádrže
3 l
Hmotnost
110 kg
Výkon motoru
7.3 HP
Výkon
5.4 kW
Pásové
ano
Pohon
benzínové

Recenze

  • zakoupeno v Nářadí na zahradu

    100 %

    Doporučuje produkt

    • Ochota prodávajícího, rychlost dodání.
    • není žádná

Parametry produktu

Výrobce
Typ frézy
dvoustupňové
Power steering
ano
Elektrostart
ano
Šířka záběru
66 cm
Výška bunkru
53 cm
Vyhřívání rukojeti
ne
Objem nádrže
3 l
Hmotnost
110 kg
Výkon motoru
7.3 HP
Výkon
5.4 kW
Pásové
ano
Pohon
benzínové

Popis produktu

Technické parametry

Aretace chodu šneku ano

Balanční systém ano

Elektrostartér ano

Hmotnost 110 kg

Kola/vzorek pás s ostruhami

Max. pracovní výkon 6,4 kW/8,7 HP

Motor

Snow ThorX 80 OHV, 4-takt

Nádrž benzin 4,7 / olej 1,1

Nastavení komínu joystick (2 směry)

Otočný komín 180°

Pojezd

ANO - 6 rychlostí vpřed a 2 rychlosti vzad

Power steering ano

Pracovní výkon 5,4 kW/7,3 HP

Průměr šneku 30 cm

Průměr turbíny 30 cm

Reflektor halogen

Výška bunkru 53 cm

Záběr 66 cm  

Sněhová fréza ME 66 T

Sněhová fréza ME 66 T je vybavena posilovačem řízení, elektrostartérem a robusními říditelnými pásy s ostruhami, které zajišťují vynikající tah, stabilitu a rovnováhu na svažitém či zledovatělém povrchu. Páčkové řízení pásového pohonu Power Steering je ovladatelné pouze silou prstů. Balanční systém umožňuje optimální rozložení váhy stroje pro všechny podmínky. Ovládání jednou rukou umožňuje nastavit směr odhozu sněhu za plného provozu bez nutnosti zastavení.

Základní výhodou této frézy je použití vícestupňové převodovky, která Vám dovolí nastavit optimální rychlost pro konkrétní sněhové podmínky. Stroj má konstrukci s nízkým profilem, která zlepšuje stabilitu stroje a rozložení váhy. Polymerový komínek, ovládaný pohodlně z místa obsluhy, snižuje riziko namrzání nebo lepení sněhu na stěny a snižuje hmotnost stroje. Velká rukojeť startovací šňůry umožňuje snadné spouštění motoru i bez sundání rukavic.  

Základní přednosti motorů Snow ThorX:

Systém OHV

Zapalovací svíčka i ventily jsou u tohoto systému (na rozdíl od systému SV) umístěny přímo nad pístem, v centru spalovacího prostoru, tj. v poloze, která zaručuje nejúčinnější zapálení a prohoření směsi paliva se vzduchem. Výsledkem jsou nižší spotřeba paliva, nižší emise a lepší průběh točivého momentu než u motorů se systémem SV.

Vložka válce z šedé litiny

Píst a pístní kroužky se velmi podobají těm používaným v automobilovém průmyslu. Díky použití vložky válce s šedé litiny se výrazně zmenšuje opotřebení, snižuje se spotřeba oleje motoru a výrazně se prodlužuje jeho životnost.

Kliková hřídel z kované oceli

Tento materiál má mnohem lepší poměr pevnost/váha než běžně používaná litina. Pro motor to znamená jednoznačně delší životnost.

Vačková hřídel z litiny

Velmi kvalitní druh litiny používaný u motorů MTD má jednoznačně lepší pevnostní parametry a delší životnost než běžně používané komponenty z polyamidu (nylon).

Heavy Duty ložiska klikové hřídele

Tyto průmyslová ložiska odolávají daleko lépe většímu zatížení a jsou méně náchylná k otěru způsobeného kontaminací oleje nečistotami nebo dokonce nízkým stavem oleje v klikové skříni.

Vyvažovací hřídel (pro typ Snow ThorX 90) Vyvažovací hřídel je vyroben z litiny a je na něm excentricky umístěné závaží, které účinně vyvažuje vibrace vzniklé pohybem pístu, klikové hřídele a ojnice. Motor běží jemněji a má vyváženější chod s minimem vibrací. 230V elektrický startér (mimo M 53, M 56, M 61)

Z dlouholeté praxe vyplývá, že systémy, které pohání startér pomocí 12V baterie jsou za nízkých teplot neúčinné. Baterie nemá dostatek kapacity nastartovat stroj za teplot pod bodem mrazu. Frézy MTD a Yard-Man používají výhradně startér na 220V. Po připojení na běžnou zásuvku frézu lehce nastartujete stisknutím tlačítka. Jakmile je jednou motor teplý, lehce ho kdykoliv znovu nastartujete pomocí startovací šňůry.

Mechanický regulátor otáček motoru

Kontroluje otáčky motoru a vyznačuje se rychlou reakcí na náhlé změny v ,zatížení motoru, které jsou při odklízení sněhu běžné. Výsledkem je plynulý a bezproblémový přísun výkonu od motoru.

Dekompresní ventil

Minimalizuje sílu potřebnou k překonání komprese motoru při ručním startování a přispívá tak k velmi pohodlné obsluze stroje. Chod startovací šňůry je tak rovnoměrný po celé délce a na vytažení šňůry je potřebné minimální úsilí.

Ruční sytič a nastřikovací benzínová pumpička

Nejspolehlivější řešení bezproblémového a snadného startu při teplotách pod bodem mrazu.

Elektronické zapalování

Indukční zapalování je pro použití za nízkých teplot ideální, protože vytváří déle trvající jiskru, nutnou k snadnému a spolehlivému startu i za nízkých teplot.

XXL hrdlo olejové nádrže a měřící tyčka hladiny oleje

Pro snadné dolévání oleje a kontrolu hladiny oleje i ve ztížených podmínkách.

XXL hrdlo nádrže na benzín

Dovoluje snadné doplnění paliva i bez použití trychtýře. Robustní uzávěr nádrže dovolí bezpečné dotažení bez rizika přetočení závitu (nebezpečí při sníženém citu při použití rukavic).

Ergonomický ovládací panel

Všechny ovládací prvky motoru jsou ergonomicky seskupeny na levé straně motoru. Všechny ovladače jsou dostatečně dimenzované, aby umožňovali snadnou obsluhu i v rukavicích.

XXL rukojeť startovací šňůry

Velká pohodlná rukojeť pro snadné startování motoru v rukavicích.

Výkonný tlumič výfuku s ,ochrannou proti popálení

Nový dvoukomorový tlumič výrazně potlačuje hluk motoru, což uvítá nejenom uživatel stroje, ale i sousedé v okolí

Nový systém pásového pohonu

Oproti původnímu tvaru pásového pohonu, který umožňuje mnohem lepší balanční systém se s frézou mnohem lépe manipuluje.

Nový balanční systém - má nově místo tří poloh čtyři! 1. poloha s těžištěm vepředu, pro těžký a tvrdý sníh. 2. poloha s těžištěm uprostřed pro normální sníh. 3. poloha s těžištěm vzadu pro práci na nerovném podkladu 4. poloha je určená pro transport.  

Novinky u fréz MTD Optima

Frézy ME 66, ME 76 a ME 66 T z řady MTD se mohou nově od roku 2013 kasat titulem Optima. MTD převzalo několik osvědčených prvků od produktů z řady Cub Cadet.

Easy-Turn steering - na frézách MTD Optima nově posilové řízení převzaté z řady Cub Cadet, díky kterému nebude zatáčení žádný problém!  

Čtyřsměrný ovládací joystick - Na frézách MTD nově i joystick ovládající směr, i úhel odhozu sněhu pro preciznější práci.  

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

1zákazník doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
100 %průměr z 1 hodnocení
5
<